Atrakcje turystyczne i zabytki

Trogir ze swoją bogatą i długą historią oferuje liczne zabytki zaliczane do jednych z ważniejszych i piękniejszych na terenie Europy. Do tych najbardziej znanych należy katedra Św. Lovro pochodząca z XIII – XV wieku będąca mieszanką stylów architektonicznych. Interesującym obiektem w świątyni jest również skarbiec. Zgromadzono w nim wyjątkowo cenne przedmioty sakralne i liturgiczne. W Trogirze jest także najładniejszy renesansowy budynek w Dalmacji, zbudowany w latach 1468 – 1497. Ciekawym zabytkiem są także zachowane miejskie mury z bramą główną, mniejsza bazylika Św. Barbary, uznawana za najstarszy kościół w mieście. Uwagę przykuwa romańsko – gotycki ratusz, który z wyglądu przypomina weneckie pałace. Inną budowlą sakralną, na którą warto zwrócić uwagę, jest kościół św. Jana Chrzciciela, powstały w XIII wieku z myślą o zakonie Benedyktynów. Przechadzka labiryntem wąskich uliczek i małych rynków w pierwotnej części miasta to niezwykłe i niezapomniane wrażenia. Stare Miasto Trogiru położone na wyspie zostało zapisane na listę światowego kulturalnego dziedzictwa UNESCO.

W odległości ok. 7Km od Trogiru znajduje się Kasztela- 7 pojedynczych, lecz w większości połączonych z sobą osiedli na wybrzeżu między miastami Trogir i Split, których centra stanowią twierdze, wybudowane w końcu XV wieku. Zlokalizowane na malowniczym wybrzeżu, przykuwają unikalną architekturą.

Trogir

Zarówno Trogir jak i wiele okolicznych atrakcji i zabytków sprawia, iż rejon ten jest godnym podziwu i odwiedzenia. Żaden z turystów, który przyjedzie tam z wizytą na pewno tego nie pożałuje. Warto bowiem zobaczyć miejsce, gdzie nowoczesność miesza się z historią, a liczne pamiątki pozwalają podziwiać ślady dawnej świetności.

Polecamy

Dla turystów zainteresowanych wczasami na Półwyspie Bałkańskim godną polecenia ofertą jest Chorwacja noclegi.

Drukowanie biletów - system sprzedaży i rezerwacji biletów, z wieloma funkcjami i modułami.

Zapraszamy na urlop do stolicy Włoch. Zaplanuj z nami wyjazd i wybierz ofertę Rzym noclegi - najtańsze noclegi w Rzymie.